Barvy pralesa na zámku Vranov nad Dyjí

Výstava

Nenechte si ujít výstavu BARVY PRALESA, která prezentuje kresby významného malíře, ilustrátora, spisovatele, biologa a cestovatele Jana Dungela.

Výstava se koná ve spolupráci se správou Národního parku Podyjí a navštívit ji můžete v prostorách galerie Thayana na prvním nádvoří vranovského zámku.

Otevírací doba výstavy:

15. června - 31. srpna: denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin.

1. září - 30. září: soboty, neděle a svátky od 10 do 17 hodin.

Jan Dungel (1951) již skoro třicet let maluje divoká zvířata v tropech Jižní Ameriky, zejména v oblasti Amazonie, brazilského Pantanalu i horských úbočí And. Nejvíce mu však učarovala oblast deštných pralesů v povodí řeky Orinoko a mokřadů llanos ve Venezuele, odkud pochází nejvíce jeho kreseb. Zvířata pozoruje a maluje v jejich přirozeném prostředí (on sám nazývá své malování setkáváním se zvířaty). Dungelovy barevné kresby jsou autentickým záznamem a dokumentem ze života skutečných zvířat. Každá kresba má svůj příběh, vznikla v konkrétním místě i době. Záměrem výstavy je nejen poukázat na krásu tropické přírody, ale také vysvětlit, co to znamená malovat v terénu a proč je to pro vědeckého dokumentátora důležité.