Zámek Lysice a zámek Vranov nad Dyjí mezi oceněnými TOP výletními cíli jižní Moravy

Památkám ve správě Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Kroměříži – státnímu zámku Lysice a státnímu zámku Vranov nad Dyjí byly v pátek 20. ledna 2017 na veletrhu Regiontour 2017 v Brně uděleny Certifikáty kvality. Certifikáty kvality slavnostně převzali za zámek Lysice kastelánka Martina Rudolfová za zámek Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý. Dalšími oceněnými byli za Muzeum Brněnska ředitel Antonín Reček, za Slovanské hradiště František Synek.

Skupina těch nejlepších turistických cílů na jižní Moravě spolupracuje pod značkou kvality Top výletní cíle Jižní Morava již osmou sezonu. V současné době je na jižní Moravě již 32 Top výletních cílů ze všech koutů regionu. Během letní turistické sezony 2016 proběhly v Top výletních cílech Jižní Morava kontroly kvality nezávislými kontrolory, které prověřily cíle ve všech směrech, od značení k samotnému cíli až po přívětivost zaměstnanců v místě atrakce.

Další část kontrol kvality se zaměřila na vystupování po telefonu a kvalitu odpovědi na dotazy zaslané e-mailem. Tyto kontroly probíhaly také v německém nebo anglickém jazyce, aby byla ověřena schopnost porozumění a dorozumění se se zahraničními návštěvníky. Potěšitelné je, že kvalita infrastruktury dosahuje v Top výletních cílech Jižní Moravy vysokého hodnocení a neustále se zvyšuje. V celkovém dojmu z destinace je rozhodující vystupování jednotlivých zaměstnanců, se kterými se návštěvník setká.

Kontroly kvality ve stejném rozsahu byly provedeny také v letech 2010, 2011 a 2014 výsledky ukazují tedy na potěšující dlouhodobý trend zlepšování infrastruktury i poskytovaných služeb v turistických cílech na jižní Moravě. I v budoucnu budou tyto kontroly kvality v turistických cílech na jižní Moravě pokračovat.

Stále vzrůstající návštěvnost webových stránek projektu www.vyletnicile.cz naznačuje, že se produkt Top výletních cílů plně etabloval na trhu cestovního ruchu a zaujal. Webová stránka je neustále aktualizována, návštěvníci zde najdou tipy na výlety a množství pozvánek na různorodé akce pořádané Top výletními cíli a to nejen v českém jazyce, ale i německém, anglickém a nově také polském. K informovanosti veřejnosti slouží také facebooková stránka Top výletní cíle Jižní Morava.

Zástupci Top výletních cílů se v rámci projektu vzdělávají a čerpají zkušenosti od ostatních, aby byla kvalita poskytovaných služeb co nejvyšší. S velkým ohlasem se setkávají pořádané exkurze, setkání a školení, které přispívají k výměně zkušeností a informací jak na jižní Moravě, tak i přeshraničně.

Turistům jsou jak na TIC – Jižní Morava na Radnické 2 v Brně, tak v jednotlivých Top výletních cílech k dispozici vícejazyčné propagační materiály – letáčky a trhací mapy Top výletních cílů na jižní Moravě. Propagační materiály jsou k dispozici nejen v němčině a angličtině, ale i v italštině a polštině.